Ellek Haber
Düziçi Times

Bahçe Belediyesinden Su Sorununa Tam Çözüm

Bahçe İlçesi Yaylalık Köyüne yapılacak olan ikinci sulama göleti'nin yerinde Osmaniye Valisi Sn Kerem AL incelemelerde bulundu. Birinci Gölet İnderesi Köyüne DSİ tarafından yapılırken ikinci gölet ise Yaylalık köyü Çar alağı mevkiine yapılacak.

15 Şubat 2015 23:20 / Güncelleme: -/- | Kategori: Bahce Haberleri | Ziyaretçi: 1271


Bahçe İlçesi Yaylalık Köyüne yapılacak olan ikinci sulama göleti’nin yerinde Osmaniye Valisi Sn Kerem AL incelemelerde bulundu. Birinci Gölet İnderesi Köyüne DSİ tarafından yapılırken ikinci gölet ise Yaylalık köyü Çar alağı mevkiine yapılacak.

 

Göletin yapılacağı arazide; Vali Kerem Al’a Bahçe Kaymakamı M. Alper Çığ, Osmaniye Jandarma Alay Komutan Vekili Yarbay Mustafa Kılıç, ilçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen M. Önder Irkılata, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Bahçe ilçe Emniyet Müdürü Mehmet Sevgili, Osmaniye Genel Sekreteri Mehmet Yanık, İl Genel Meclisi Başkanı Nuh Kara, İl Genel Meclis Üyeleri ve Yaylalık Köyü Muhtarı eşlik etti.


Vali Kerem Al’ı otoban turnikelerinde karşılayan ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bahçe ilçesine yaklaşık 15 KM uzaklıkta bulunan Yaylalık Köyüne gittiler.

 

Yaylalık Köyü Çar alağı mevkiine yapılacak olan göletin yerinde incelemelerde bulundu. Kil dolgu temel üzerine yapılacak olan gölet 35 Bin metre küp su tutacak ve tahmini 100 dekar alanı damlama su sistemi su ile sulayacak.


Bu projeyle Yaylalık Köyünün hem içme suyu hemde sulama suyu sorunu çözülmüş olacak. İnceleme sonucunda Meşhur Balıkçı Burhan’nın Yerinde Alabalık ikram edildi.

 


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI