Ellek Haber
Düziçi Times

Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi ihaleye çıkıyor

Osmaniye Belediyesi ve Birlik Başkanı Kadir Kara'nın başkanlığında toplanan Osmaniye Katı Atık Bertaraf ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği (OKAB) encümeninde, tıbbi atık sterilizasyon tesisinin yapımı için ihale kararı çıktı.

19 Şubat 2015 19:13 / Güncelleme: -/- | Kategori: Osmaniye Haberleri | Ziyaretçi: 966

Osmaniye Belediyesi ve Birlik Başkanı Kadir Kara’nın başkanlığında toplanan Osmaniye Katı Atık Bertaraf ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği (OKAB) encümeninde, tıbbi atık sterilizasyon tesisinin yapımı için ihale kararı çıktı.

Osmaniye’nin ilçe belediyeleri, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz-başkanlarından oluşan birlik encümeni çevre sağlığı için önemli bir karara imza attı. Osmaniye sınırları içerisinde toplanacak tüm tıbbi atıkların halk sağlığına ve çevreye zarar vermeden yapılacak bu tesiste toplanacağını dile getiren Osmaniye Belediye Başkan Kadir Kara, "Karara imza atan tüm belediye başkanlara teşekkür ederim. 

Birlik sınırları içerisinde bulunan tüm sağlık kurum ve kuruluşları, fabrika revirleri, doktor ofisleri dâhil olmak üzere birliğimiz dâhilindeki tüm tıbbi atıkların halk sağlığına ve çevreye zarar vermeden ayrı toplanması, taşınması ve sterilizasyon edilme amacı ile bu tesisi yapacağız. Kurulması için ihale kararı aldığımız tesisi, Katı Atık Bertaraf Tesisi içerisinde 1500 metrekare alanda kuracağız.” diye konuşt

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI